Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara zgjati edhe për gjashtë muaj misionin paqeruajtës në Qipro. Ky mision ekziston prej 43 vitesh.
Këshilli i Sigurimit gjithashtu ka votuar që t'i kërkohet grekëve dhe turqve qipriotë që t'i japin fund ndarjes përmes një zgjidhje politike.
XS
SM
MD
LG