Ndërlidhjet

RIAD


Ministri i Brendshëm i Saudisë, Princi Nayef bin Abdul-Aziz është zotuar se vendet e Gjirit nuk do të shërbejnë si bazë për ndonjë sulm kundër Iranit.
Në komentet që i transmetoi agjencia shtetërore saudite, ministri tha se flet në emër të vendit të tij, si dhe Kuvajtit, Katarit, Bahreinit, Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Omanit.
Ndërkohë, ai i bëri thirrje Teheranit të mos përzihet në punët e brendshme të Irakut.
XS
SM
MD
LG