Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se trupat amerikane kanë vrarë 10 militantë dhe kanë arrestuar mbi dhjetë të tjerë në operacionet që kanë në shënjestër rrjetin e Al Kaidës në mbarë Irakun.
Ndërkohë, në Bagdad dhe Basra është hequr ora policore, e cila u vendos më 13 qershor pas sulmit të militantëve të dyshuar të Al Kaidës në Xhaminë e Artë në Samarra.
XS
SM
MD
LG