Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës Blerim Kuqi sot në Shkup është takuar me homologen e tij Gordana Jankullovska. Në këtë takim, përveç nevojës për thellimin e bashkëpunimit dypalësh, është biseduar edhe për aspektet e sigurisë dhe luftimin e kriminalitetit.
I pyetur të komentojë si e vlerëson gjendjen e sigurisë në Kosovë, ministri Kuqi tha se situata varet prej shtyrjes eventuale të zgjidhjes së statusit të Kosovës.
Ndërkaq ministreja Jankullovska tha se me homologun kosovar ka biseduar për mundësinë e lehtësimit të qarkullimit të qytetarëve në të dyja anët e kufirit. Sipas saj, i tërë bashkëpunimi ka për qëllim vendosjen e sigurisë sa më të mirë në rajon.
XS
SM
MD
LG