Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Karla Del Ponte, ka sugjeruar shtyrjen e vendimit për statusin e Kosovës në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara.
Del Ponte u tha gazetarëve në Nju Jork se çështja e Kosovës është politike dhe se votimi në favor të pavarësisë mund të ndikojë në bashkëpunimin e Serbisë rreth arrestimit të Ratko Mladiqit dhe Radovan Karagjiqit.
XS
SM
MD
LG