Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretarja amerikane e shtetit Kondoliza Rajs ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara dhe qeveria e Irakut kundërshtojnë shfrytëzimin e teritorit irakianë për aksione teroriste kundër Turqisë fqinje nga ana e kryengritësve kurdë.
Këto komente zonja Rajs i bëri pas bisedimeve me ministrin e Jashtëm të Irakut, Hoshiar Zebari.
Qeveria turke ka akuzuar guerilët kurdë për hedhje të granatave në pjesën veriore të Turqisë.
XS
SM
MD
LG