Ndërlidhjet

BAGDAD


Dhuna sektare vazhdon ta mbërthejë Irakun, me të paktën 78 të vrarë dhe më shumë se 200 të plagosur në sulmin në një xhami shiite në Bagdad.Për shpërthimin e kamionit bombë dyshohet se përgjegjës janë Al Kaida apo militantët sunitë.Në zhvillime tjera, ushtria amerikane njoftoi për 22 militantë të vrarë në fillim të ofenzivës së gjerë në krahinën Diyala.
XS
SM
MD
LG