Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se do të dërgojë një diplomat të lartë amerikan në Izrael për të negociuar marrëveshjen e re 10-vjeçare për ndihma ushtarake amerikane për Izraelin.Në deklaratën e lëshuar pas takimit me kryeministrin Ehud Olmert, Bush tha se është fuqimisht i përkushtuar për sigurinë e shtetit izraelit, si dhe për ruajtjen e "avantazhit cilësor ushtarak".
XS
SM
MD
LG