Ndërlidhjet

KABUL


Tre ushtarë të NATO-s janë vrarë sot në Afganistan kur një bombë ka goditur automjetin me të cilin udhëtonin. Aleanca ka bërë të ditur se ushtarët janë kanadezë. Prej vitit 2002 në Afganistan janë vrarë rreth 60 ushtarë kanadezë. Në zhvillimet tjera gjatë një përleshje me militantët trupat e NATO-s dhe ato afgane kanë vrarë 21 të dyshuar talibanë.
XS
SM
MD
LG