Ndërlidhjet

VATIKAN


Duke folur në Ditën Ndërkombëtare të Refugjatëve Papa Benedikti i 16-të u ka bërë thirrje qeverive të pranojnë më shumë refugjatë.
"Mikëpritja e refugjatëve është për secilin gjest i drejtë i solidaritetit njerëzorë pasi i bënë refugjatët të mos ndjehen të izoluar si rezultat i indiferencës dhe jo-tolerancës" ka thënë Papa Benedikti i 16-të.
XS
SM
MD
LG