Ndërlidhjet

JERUSALEM


Javën e ardhshme në Egjipt pritet të mbahet një takim ku do marrin pjesë kryeministri i Izraelit, presidenti i Autoritetit Palestinez, presidenti i Egjiptit dhe mbreti i Jordanisë.
Kjo është bërë e ditur nga zyra e kryeministrit izraelit, derisa takimi vjenë në një kohë kur territoret palestineze dhe gjeografikisht janë të ndara nën kontrollin e Hamasit dhe Fatahut.
XS
SM
MD
LG