Ndërlidhjet

KABUL/TOKIO


Talibanët kanë deklaruar se do shtojnë sulmet kundër Kabulit gjatë muajt e ardhshëm. Kjo deklaratë vjen derisa luftimet mes militantëve nga një anë dhe forcave të koalicionit dhe atyre qeveritare afgane nga ana tjetër janë shtuar.
Në të tjera zhvillime Japonia është mikpritëse e një konference ndërkombëtare që synon forcimin e përpjekjeve për dorëzimin e armëve nga grupet e armatosura në Afganistan.
XS
SM
MD
LG