Ndërlidhjet

PRISHTINË


Statusi i Kosovës nuk mund të mbetet peng i ndonjë vendi, tha presidenti Fatmir Sejdiu, sipas të cilit, çfarëdo rezolute në Këshillin e Sigurimit duhet të ketë për bazë planin e Ahtisarit dhe ta definojë saktë datën e pavarësisë së Kosovës. Por autoritetet e Prishtinës sot nuk kanë dalë me qëndrim të prerë rreth projekt – rezolutës së re, e cila sugjeron negociata të reja Prishtinë-Beograd.
XS
SM
MD
LG