Ndërlidhjet

BRUKSEL


Udhëheqësit e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian takohen sot në Bruksel ku do dikutojnë cështjen e kushtetutës evropiane si dhe për Kosovën. Diskutimi për Kosovën vjen një ditë pas paraqitjes së tekstit të ri të projekt rezolutës në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG