Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ligjvënësit amerikan dhe rus janë takuar sot për të diskutuar një sërë çështjesh të politikave të jashtme, përfshirë edhe planet amerikane për sistemin mbrojtës raketorë në Evropë. Anëtarët e Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë të SHBA-ve dhe ata të Komitetit për marrëdhënie me Jashtë të Parlamentit rus, gjithashtu disktuan për projektrezolutën e Kombeve të Bashkuara për sttausin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG