Ndërlidhjet

ZAGREB


Presidenti i Rusisë Vladimir Putin do të vizitojë të dielen Kroacinë ku do të marrë pjesë në samitin e vendeve të Ballkanit për bashkëpunim në fushën e energjisë. Është njoftuar se Putin do të takojë presidentin e Serbisë Boris Tadiq me të cilin do të diskutojë për zgjidhjen e statusit të Kosovës. Në samit marrin pjesë edhe presidentët e Shqipërisë, Bullgarisë, Maqedonisë, Malit të Zi dhe Rumanisë.
XS
SM
MD
LG