Ndërlidhjet

KABUL


Raportohet se nga një sulm ajror i forcave të NATO-s në Afganistan janë vrarë 25 civilë afganë dhe 29 militantë. Burimet afgane thanë se gabimisht disa shtëpi me civilë u bënë cak i sulmeve në rajonin e Helmandit.
Nuk ka asnjë informacion nga forcat e NATO-s.
Në të tjera zhvillime presidenti afgan Hamid Karzai për mediat britanike tha se militantët talibanë nuk paraqesin kërcënim afatgjatë për qëndrueshmërinë e Afganistanit. Karzai ka kërkuar nga forcat e koalicionit të mënjanojnë goditjet që marrin jetë civilësh.
XS
SM
MD
LG