Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq ka deklaruar sot se pret çasje të kujdesshme të Evropës në marrjen e vendimit për zgjidhjen e statusit të Kosovës. "Kosova nuk është vetëm problem i Serbisë po edhe tërë Evropës" ka thënë Tadiq në një mbledhje të një Komiteti të Bashkimit Evropian në Beograd. "Mendoj se përmes dialogut kontruktiv dhe bisedimeve të mëtejme me Prishtinën mund të arrijmë të kompromisi" ka shtuar presidenti Tadiq.
XS
SM
MD
LG