Ndërlidhjet

PRAGË


Temperaturat e larta kanë përfshirë Ballkanin. Në Rumani 19 persona kanë vdekur pasi temperaturat vazhduan të jenë mbi 35 grad celsius, ndërkaq rreth 150 persona tjerë kanë humbur vetëdijën në rrugë.Një numër i madh i personave kanë kërkuar ndihmën mjekësorë në Kosovë, Shqipëri, Serbi, Kroaci, Bosnje dhe Maqedoni. Metereologët kanë paralajmëruar ngritje të temperaturave deri ne 38 grad celsius.
XS
SM
MD
LG