Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori amerikan në Beograd, Majkëll Polt ka thënë se "Kosova nuk mund të qëndrojë brenda Serbisë" dhe që ky është një realitet objektiv. Ai ka shtuar se qeveria serbe nuk ka mundësi të obligojë dikë të qëndrojë në sovranitetin e saj dhe se Shtetet e Bashkuara nuk do ta detyrojnë Kosovën të bëjë një gjë të tillë.
XS
SM
MD
LG