Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Serbisë Boris Tadiq ka thënë pas takimit me ministrin për gjendje të jashtëzakonshme të Rusisë Sergejem Sojguom, se Serbia nuk heqë dorë nga Kosova dhe me konsekuencë do të mbrojë integritetin dhe sovranitetin territorial. Ministri rus ka thënë se pozicioni i Rusisë karshi Kosovës tashmë është i qartë. ”Nuk ka ndonjë ndryshim në qëndrimin tonë. Atë e kemi bërë të ditur edhe ne samitin e G8-tës se çështja e Kosovës mund të zgjidhet vetëm përmes negociatave të drejtëpërdrejta Prishtinë- Beograd" ka thënë Sojguom.
XS
SM
MD
LG