Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan Xhorxh Bush është takuar sot në Uashington me presidentin e Vietnamit Nguyen Min Triet. Është kjo vizita e parë në SHBA e një presidenti të shtetit komunist, që nga përfundimi i luftës në Vietnam. Bush i ka thënë presidentit vietnamez se Uashingtoni dëshiron marrëdhënie të mira me Vietnamin dhe ka biseduar me të për rëndësinë e demokracisë dhe të drejtave të njeriut. Unë gjithashtu e bera shumë të qartë se me qëllim që marrëdhëniet tonë të rriten është mëse e rëndësishme për miqtë tanë që të kenë përkushtim të fuqishëm për demorkacinë lirinë dhe të drejtat e njeriut" ka thënë Bush.
XS
SM
MD
LG