Ndërlidhjet

PESHAWAR


Forcat e NATO-s në Afganistan sot kanë pranuar se tre civilë janë në mesin e të vrarëve në sulmet ajrore të fundjavës në rajonin Waziristan të Pakistanit.
Duke raportuar nga Peshawari, korrespondenti i Radios Evropa e Lirë Najib Amer, citoi zëdhënësin e ushtrisë së Pakistanit, gjeneral Wahid Arshad, të ketë thënë se 28 civilë, përfshirë gra dhe fëmijë, dje kanë humbur jetën në sulmin me raketa në pjesët veriore dhe jugore të Waziristanit.
Në sulmin janë vrarë edhe katër ushtarë pakistanezë.
XS
SM
MD
LG