Ndërlidhjet

MARJAYOUN


Të paktën katër ushtarë spanjolë kanë humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një mine në Libanin Jugor. Ushtarët shërbenin në forcat e Kombeve të Bashkuara në Liban.
Po sot, trupat e Libanit janë përleshur me militantë të dyshuar islamistë në qytetin verior Tripoli. Përleshja filloi kur ushtarët kontrollonin një banesë, ku dyshohej se fshiheshin militantët. Njoftohet se 12 ushtarë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG