Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 33 persona kanë vdekur në Irak në tre sulme të ndara vetvrasëse. Zyrtarët bëjnë përgjegjës për sulmet vetvrasëse militantët e Al Kaidës. Në të tjera zhvillimet trupat amerikane dhe irakiane në qytetin e Bakubës zbuluan një shtëpi që përdorej si vend ekzekutimi nga Al Kaida.
XS
SM
MD
LG