Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zyrtarë të kuartetit për ndërmjetësimin e paqës në Lindjen e Mesme, Bashkimi Evropian, Rusia, Kombet e Bashkuara dhe Shtetet e Bashkuara do të takohen sot me zyrtarë palestinezë dhe izraelit. Takimi vie një ditë pasi kryeministri izraelit Ehud Olmert shpalli planin për lirimin e 250 të burgosurve palestinez dhe pas bisedimeve që kishte me presidentin e autoritetit palestinez Mahmud Abas.
XS
SM
MD
LG