Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori republikan Richard Lugar, përkrahës i fuqishëm i presidentit George Bush, ka thënë se strategjia e Shteteve të Bashkuara në Irak nuk po ecën si duhet, kështu që SHBA-të nevojitet të zvogëlojnë rolin ushtarak. "Kostoja dhe rreziku i vazhdimit të kësaj rruge i kapërcen përfitimet e mundshme" ka thënë Lugar.
XS
SM
MD
LG