Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia nuk do të heqë dorë nga Kosova, por edhe nuk mund t'i lejojë vetes izolimin ndërkombëtar as nëse fuqitë e mëdha e njohin njëanshëm pavarësinë e Kosovës, tha zv. kryeministri serb, Bozhidar Djeliq.
Në një intervistë për shtypin e Beogradit, Djeliq ka vlerësuar se politika shtetërore e Serbisë "ka filluar të japë rezultate, gjë që shihet në shtyrjen e statusit të Kosovës, ndërsa me këtë po merren dy njerëzit më të fuqishëm në botë, George Bush dhe Vladimir Putin".
Djeliq ka thënë se Serbia asnjëherë nuk do të pranojë tregti, në mënyrë që Kosovën ta japë për Evropën.
XS
SM
MD
LG