Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Zyrtarët e spitalit thanë se të paktën 10 palestinezë janë vrarë sot dhe 45 janë plagosur gjatë përleshjeve të ashpra me trupat izraelite në Rripin e Gazës.
Të paktën tre veta e humbën jetën nga granatimet e tankeve në një paralagje të Qytetit të Gazës, pak pasi u vranë tre militantë të Hamasit.
Në incidente të tjera, u vranë një komandant i Jihadit Islamik dhe një 12-vjeçar, si dhe dy militantë të tjerë
afër qytetit Khan Younis.
XS
SM
MD
LG