Ndërlidhjet

TOKIO


Raporte nga Japonia thonë se Koreja Veriore është dakorduar që t'i lejojë inspektorët e Kombeve të Bashkuara të vizitojnë uzinën ku zhvillohet programi i armëve bërthamore.
Agjencia Kyodo citon Olli Heinonen, kreun e ekipit të inspektorëve, të ketë thënë se autoritetet e Koresë së Veriut do t'i lejojnë ekipit ta vizitojë reaktorin në Yongbyon më 28 dhe 28 qershor.
XS
SM
MD
LG