Ndërlidhjet

KAMPOT/KAMBOXHË


Zyrtarët në Kamboxhë thanë se u gjetën mbeturinat e aeroplanit me turistë që u rrëzua në jug të vendit me 22 njerëz në bord. Zyrtarët thanë se askush nuk ka mbijetuar. Në mesin e viktimave janë 13 turistë jugkoreanë dhe 3 çekë, piloti rus dhe ekuipazhi nga Kamboxha. Aeroplani i prodhimit rus An-24 u rrëzua të hënën më 25 qershor.
XS
SM
MD
LG