Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Venecuelës Hugo Chavez mbërriti në Moskë, ku me presidentin e Rusisë Vladimir Putin do të bisedojë për çështje të energjisë dhe tregtisë, si dhe për blerjen e mundshme të armëve ruse.
Chavez tashmë ka mbikqyrur blerjen e armëve nga Rusia në vlerë prej 3 miliardë dollarë, përfshirë helikopterë luftarakë, aeroplanë luftarakë dhe kallashnikovë.
XS
SM
MD
LG