Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ambasadori amerikan në Beograd Majkell Polt ka porositur sot popullin serb se Shtetet e Bashkuara janë mike dhe jo armike të Serbisë. "Nuk ka kurrfarë armiqësishë, sulme apo luftë, por vetëm mospjatime për disa çështje" ka thënë Polt duke komentuar deklaratat e kryeministrit serb Vojislav Koshtunica se ekziston një betejë midis SHBA-ve dhe Serbisë rreth Kosovës.
XS
SM
MD
LG