Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe Gordon Brown ka emëruar David Miliband si ministër të Jashtëm britanik. 41 vjeqari Miliband, ministri më i ri në këtë post gjatë dekadave të fundit, ka qenë ish ministër i mjedisit dhe këshilltar i ish kryeministrit Toni Bler. Miliband ka qenë skeptik i ndërhyrjes ushtarake në Irak. Kryeministri i ri britanik Gordon Brown sot pritet t'i shpallë emrat e ministrave tjerë të kabinetit.
XS
SM
MD
LG