Ndërlidhjet

NJU JORK


Një studim tregoi se numri i milionerëve amerikanë vjet është rritur për 8%. Sipas sondazhit, 9.5 milionë amerikanë në mbarë botën kanë asete në vlerë prej të paktën 1 milion dollarë.
Shtetet e Bashkuara janë në krye të listës së milionerëve, ndërsa japonezët janë të dytët.
Studimi thotë se numri më i madh i milionerëve të rinj janë nga Singapori, India, Indonezia dhe Rusia.
XS
SM
MD
LG