Ndërlidhjet

XHAKARTË


Indonezia e cila është anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ka propozuar që Kosova të fitojë të drejtën e pavarësisë dhe anëtarësimit në BE së bashku me Serbinë dhe gjitha republikat tjera të ish Jugosllavisë. Këto komente i ka bërë ministri i Jashtëm i Indonezisë Hasan Virajuda i cili ka shtuar se pajtohet me argumentet e Bashkimit Evropian se Kosova duhet të konsiderohet si rast i veqantë.
XS
SM
MD
LG