Ndërlidhjet

PRAGË


Festivali Ndërkombetarë i Filmit i 42 me rradhë është hapur sot në Karlo Vivari të Çekisë. Për çmimin "Globi i Kristalt" sivjet konkurojnë 14 filma. Organizimi i sivjetëm përmban edhe konkursin "Lindja e Perendimit" për filmat nga Evropa Lindore dhe vendet e ish Bashkimit Sovjetik.
XS
SM
MD
LG