Ndërlidhjet

UASHINGTON


Më shumë se 20 senatorë amerikanë kanë nënshkruar një letër sinjalizuese, sipas të cilës situata e sigurisë në Afganistan është duke u keqësuar.
Senatori demokrat Kristofer Dod, një nga nënshkruesit e letrës, ka thënë se situata në Afganistan është duke u keqësuar ndjeshëm dhe se forcat e Shteteve të Bashkuara të vetmuara nuk mund t'i luftojnë Talibanët dhe Al Kaidën.
XS
SM
MD
LG