Ndërlidhjet

KAIRO


Policia e Egjiptit arrestoi 26 studentë nga Vëllazëria Myslimane, grupi më i madh opozitar në vend.
Studentët nga universiteti Ain Shams në Kairo, ishin në pushime në Aleksandri kur policia i bastisi dhomat ku ishin vendosur. Qeveria thotë se Vëllazëria Myslimane është organizatë ilegale, dhe shpesh herë arreston pjesëtarë të saj.
XS
SM
MD
LG