Ndërlidhjet

PRISHTINË


Lëvizja "Vetëvendosje" sot ka protestuar në Prishtinë kundër pakos së Martti Ahtisaarit, dhe ka kërkuar largimin e UNMIK-ut.
Qindra qytetarë që iu ishin bashkangjitur protestës, gjithashtu kanë kërkuar mbajtjen e referendumit dhe lirimin e kreut të lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.
Shërbimi Policor i Kosovës tha se protesta ka qenë e qetë dhe nuk është shënuar asnjë incident.
XS
SM
MD
LG