Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Të paktën tre militantë palestinezë, përfshirë një komandant të lëvizjes Jihadi Islamik, e kanë humbur jetën në sulmin nga ajri të ushtrisë izraelite në Rripin e Gazës.
Ushtria izraelite tha se militantët po planifikonin një sulm vetëvrasës kundër Izraelit, dhe se kanë qenë të përfshirë në një varg sulmesh edhe më herët.
Disa orë më vonë, një aeroplan izraelit sulmoi një punëtori në Gaza. Zyrtarë lokalë të shëndetësisë thanë se dy palestinezë janë vrarë.
XS
SM
MD
LG