Ndërlidhjet

ATHINË


Për të tretën ditë me rradhë, zjarrfikësit dhe forca tjera greke, janë duke luftuar me zjarret që kanë përfshirë malet për rreth Athinës. Qindra forca bëjnë përpjekje të ndalin zjarrin që ka dëmtuar pjesën më të madhe të Parkut Kombëtar në veri të Athinës.
Zjarret e shkaktuara nga temperaturat e larta dhe erërat e fuqishme kanë përfshirë edhe pjesë tjera të Greqisë.
Vala e temperaturave të larta që ka përfshirë Ballkanin ka shkaktuar vdekjen e të paktën 60 personave.
XS
SM
MD
LG