Ndërlidhjet

GUATEMALA


Presidenti i Koresë së Jugut dhe kancelari i Austrisë kanë mbërritur në Guatamela ku pritet që Komiteti Ndërkombëtar Olimpik të shpallë qytetin fitues ku do zhvillohen lojërat olimpike dimërore të vitit 2014.
Në Guatamela do të mbërrijë më 4 korrik, ditën e bërjes publike të qytetit fitues dhe Vladimir Putini, presidenti rus, vendi i të cilit garon gjithashtu me qytetin e Socit.
XS
SM
MD
LG