Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti rus Vladimir Putin ka kërkuar nga Komiteti Ndërkombëtar Olimpik të largohet nga qendrat tradicionale të olimpiadave dhe të zgjedhë Socin, qytetin rus në brigjet e Detit të Zi. Soci, së bashku me Salzburgun në Austri dhe Pjeongcang në Korenë e Jugut konkurrojnë për të qenë mikpritës të Lojërave Olimpike Dimërore të vitti 2014.
XS
SM
MD
LG