Ndërlidhjet

KENEBANKPORT


Presidenti amerikan, George Bush thotë se e përgëzon "përgjigjën e fuqishme" të qeverisë së re britanike lidhur me incidentet aktuale terroriste në Londër dhe në Skoci.
- Kjo do të tregoj se lufta kundër këtyre ekstremistëve po vazhdon. Ju kurrë nuk e dini se ku ata do të përpiqen të sulmojnë dhe unë e përshëndes përgjegjjen e fuqishme që qeveria Gordon Brown u ka dhënë përpjekjeve të këtyre njerëzve", tha mbrëmë vonë presidenti Bush.
XS
SM
MD
LG