Ndërlidhjet

BAGDAD


Uashtria amerikane ka njoftuar se pesë pjesëtarë të saj janë vrarë në Bagdad dhe në rajonin perëndimor, Al-Anbar. Agjencitë e lajmeve raportojnë se gjatë muajit qershor në Irak janë vrarë 101 ushtarë amerikanë. Prej marsit të vitit 2003 kur forcat e Shteteve të Bashkuara e invaduan Irakun, janë vrarë 3580 ushtarë amerikanë. Gjatë kësaj periudhe janë vrarë edhe dhjetëra mijëra irakianë.
XS
SM
MD
LG