Ndërlidhjet

SARAJEVË


Diplomati sllovak, Mirosllav Lajcak nga sot është përfaqësuesi i lartë i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë-Hercegovinë.
Lajcak tha se përparësi e tij mbetet arritja e një marrëveshje mes serbëve, boshnjakëve dhe kroatëve në mënyrë që të cohen përpara reformat.
XS
SM
MD
LG