Ndërlidhjet

QYTETI I GUATEMALËS


Presidenti i Koresë së Jugut, Roh Moo hyun, deklaroi se nëse Pijeoncang shpallet qyteti fitues për organizimin e Lojërave Olimpike Dimërore të vitit 2014 kjo do rezultojë me një ekip të përbashkët të dy Koreve duke ndikuar në procesin e pajtimit në rajon.
Përvec Pijeoncangut, Salzburgu në Austri dhe Soci në Rusi janë qytetet e tjera kandidate.
Vendimi jepet më 4 korrik.
XS
SM
MD
LG