Ndërlidhjet

KABUL


Shtatë oficerë të policisë afgane vdiqën derisa automjeti me të cilin po udhëtonin ra në bombë. Incidenti ndodhi në provincën e Kandaharit.
Në të tjera zhvillime një konferencë ndërkombëtare për Afganistanin u hap sot në Romë. Në konferencë pritet të marrin pjesë presidenti afgan Karzai, Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara dhe ai NATO-s.
XS
SM
MD
LG