Ndërlidhjet

LOS ANGELOS


78 veqarja Beverlly Sills, e cilësuar si mbretëresha e operas në Shtetet e Bashkuara, ka vdekur sot nga sëmundja e kancerit. Sopranoja Sills, arriti kulmin e karrierës gjatë viteve 60 dhe 70. Ajo ka performuar në shumë vende të botës, si Itali, Gjermani dhe Britani.
XS
SM
MD
LG